Jesteś przeciwko testowaniu produktów na zwierzętach ?

„My też !  Avon nigdy nie testuje na zwierzętach swoich produktów ani składników, nigdzie na świecie. Nigdy też nie wymagamy od naszych dostawców robienia tego w naszym imieniu. Przez ostatnie 30 lat pracowaliśmy nad zakończeniem testów na zwierzętach na całym świecie i nigdy nie przestaniemy walczyć o pozytywne zmiany. „

Takie oświadczenie możemy przeczytać w najnowszym katalogu AVON.

avon no anilam testing

OŚWIADCZENIE AVON W TROSCE O DOBRO ZWIERZĄT

Avon deklaruje, że nie testuje na zwierzętach żadnych produktów na całym świecie. Avon został pierwszą, globalną firmą* kosmetyczną, która zakończyła proceder testowania swoich produktów na zwierzętach w Chinach. Z radością ogłaszamy, że w związku z tym, firma została uznana przez People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) za „działającą na rzecz zmian regulacyjnych”.**. Poszanowanie dobra zwierząt to fundament filozofii bezpieczeństwa produktów firmy Avon. Od wielu lat pracujemy nad wprowadzeniem pozytywnych zmian w tym zakresie, a już 30 lat temu zrezygnowaliśmy z wykorzystania zwierząt do badań. Wraz z naszymi partnerami nadal będziemy działać w trosce o dobro zwierząt.

Więcej informacji na ten temat: https://www.avonworldwide.com/about-us/our-values/policiespositions/animal-welfare

* Na podstawie 10 największych globalnych firm kosmetycznych i higieny osobistej Euromonitor International (kwiecień 2019 r.)
** Działania związane z polityki dotyczące dobrostanu zwierząt

Czy AVON prowadzi testy na zwierzętach?

Nie, AVON nie prowadzi testów na zwierzętach i jako pierwsza duża firma kosmetyczna, zrezygnował z tej praktyki już 30 lat temu.

Czy AVON Polska sprzedaje produkty testowane na zwierzętach?

AVON Cosmetics Polska nie sprzedaje żadnych produktów testowanych na zwierzętach.

Jeśli AVON nie prowadzi badań na zwierzętach to dlaczego figuruje na liście firm testujących swoje produkty na zwierzętach organizacji PETA?

Mimo tego, że nie prowadzimy badań na zwierzętach, PETA umieściła AVON na liście firm, które sprzedają swoje kosmetyki w Chinach, gdzie prawo wymaga, aby tzw. „produkty specjalnego użytku” – takie jak kremy do opalania czy dezodoranty – sprzedawane w Chinach oraz kosmetyki importowane do Chin, były testowane na zwierzętach. Testy te prowadzone są na zlecenie chińskich władz w laboratoriach akredytowanych przez Chiński Urząd ds. Żywności i Leków.

Czy którykolwiek z produktów AVON, testowany w Chinach na zwierzętach, sprzedawany jest poza granicami tego kraju?

Produkty AVON, które były testowane w Chinach, nie są sprzedawane ani w Europie, ani w Afryce, ani też w Ameryce Południowej czy na Bliskim Wschodzie. Naszym celem jest, aby do końca 2019 r. produkty AVON testowane przez chińskie władze zostały wycofane ze wszystkich światowych rynków z wyjątkiem Chin. Dlaczego produkty AVON nie są sygnowane znakiem „cruelty-free”? Rozważymy możliwość umieszczenia na naszych produktach znaku „cruelty-free”, jak tylko AVON przestanie sprzedawać kosmetyki testowane w Chinach. Żadne z produkty AVON, testowane w Chinach, nie są sprzedawane w Europie, Afryce, Ameryce Południowej czy na Bliskim Wschodzie. Naszym celem jest, aby do końca 2019 r. produkty AVON testowane przez chińskie władze zostały wycofane ze wszystkich światowych rynków z wyjątkiem Chin.

Jakie działania na rzecz zmiany obowiązującego w Chinach nakazu testowania na zwierzętach podejmuje AVON?

AVON nie zgadza się z chińskim prawem, według którego testy na zwierzętach są niezbędne do potwierdzenia bezpieczeństwa produktów kosmetycznych i aktywnie angażuje się w działania na rzecz zakończenia testów na zwierzętach w Chinach. Firma wspiera także rozwój metod alternatywnych dla badań na zwierzętach, współpracując z organizacjami naukowymi, które opracowują nowe rozwiązania w zakresie oceny bezpieczeństwa produktów bez wykorzystania zwierząt.

Które produkty AVON objęte są obowiązującym w Chinach nakazem testowania na zwierzętach?

Zgodnie z chińskim prawem, obowiązkiem testowania na zwierzętach objęte są tzw. „produkty specjalnego użytku” – takie jak kremy do opalania czy dezodoranty – sprzedawane w Chinach oraz kosmetyki importowane do Chin.

Dlaczego AVON nie zaprzestanie sprzedaży swoich produktów w Chinach?

Jesteśmy przekonani, że wpływ AVON jako światowego lidera branży kosmetycznej pomoże przyspieszyć proces przyjęcia przez władze chińskie metod badań wykluczających wykorzystanie zwierząt i definitywnie zakończyć testowanie na zwierzętach na całym świecie. Firma współpracuje ze stowarzyszeniami branżowymi i organizacjami naukowymi, które opracowują nowe, alternatywne rozwiązania w zakresie oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Z radością obserwujemy postępy w negocjacjach z chińskimi władzami. W 2014 r. Chiny zrezygnowały z wymogu testowania na zwierzętach m.in. produktów do makijażu, pielęgnacji ciała, włosów i paznokci, a także perfum wytwarzanych w Chinach.

W jaki sposób AVON zapewnia bezpieczeństwo swoich produktów, jeśli nie prowadzi testów na zwierzętach?

Bezpieczeństwo klientów jest dla nas najważniejsze. AVON potwierdza bezpieczeństwo swoich produktów zgodnie z wymogami prawa międzynarodowego i lokalnego. Nasze kosmetyki testujemy przy wykorzystaniu metod alternatywnych dla testów na zwierzętach takich jak modelowanie komputerowe, analiza dostępnych danych oraz badania in vitro.

Źródło – Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o. www.avon.pl